fbpx

З появою лазерного обладнання видалення старого татуювання, татуажу брів, очей, губ стало набагато простіше. Тепер не потрібно використовувати народні способи виведення малюнка, забивати його пігментом тілесного кольору. Лише кілька хвилин за одну процедуру, кілька процедур за курс і шкіра стає чистою.

Але, на жаль, не всім відомий догляд за шкірою після татуажу та тату. Більше того, багато хто побоюється процедур видалення татуювань лазером через незнання специфіки процесу. У цій статті все розкладемо по полицях, відповівши на запитання, чи можна мочити шкіру після видалення татуажу, як виглядає шкіра після видалення татуажу і як проходить процес загоєння шкіри після виведення татуажу.

Тезисно про процес лазерного видалення татуажу

Для виведення пігменту можна використовувати різні лазерні апарати. Але найпоширенішим видом є неодимовий. Він має найбільшу довжину хвилі, здатну “дістати” до пігменту, введеного дуже глибоко в шкіру. До того ж такий апарат можна з максимальною точністю налаштувати під кожного клієнта незалежно від зони видалення малюнка: тіло або обличчя.

Залежно від масштабу малюнка процедура займає від 5 до 30 хвилин. Перед процедурою майстер очищає шкіру від часток, що ороговіли, при необхідності наносить знеболюючий засіб, налаштовує апарат і приступає до роботи.
Апарат формує промінь, який майстер спрямовує на малюнок. Промінь проникає крізь шкіру та впливає на пігмент, руйнуючи його. Пігмент розпадається на мікрочастинки, які виводить лімфу природним шляхом.

Крізь шкіру проходить промінь та нагріває її. Через це може з’являтися набряклість, почервоніння, які проходять самостійно. Проте, щоб процес загоєння пройшов правильно, важливим є грамотний догляд після видалення татуажу лазером. Насамперед, потрібно подбати про охолодження шкіри після видалення тату та татуажу. У нашому центрі після обробки зони лазером виконується охолодження за допомогою кріо установки. У домашніх умовах ми рекомендуємо охолоджувати протягом дня за допомогою льоду в чистому рушнику або іншим сухим, холодним предметом.

Догляд після лазерного видалення татуажу

Найактуальнішим питанням є чим обробляти брови після видалення татуажу лазером. Відповідь – нічим. Не потрібно жодного використання медикаментів, обробки кремами, маззю тощо. Набряк, що утворився – природна реакція шкіри на лазер. І він пройде самотужки. Якщо процедура видалення була виконана майстром з помилками і набряк через 2-4 години після процедури зберігається, необхідно проконсультуватися або з майстром, або з лікарем. Використання загоюючих протизапальних кремів – крайній захід, коли загоєння відбувається неправильно і на шкірі з’явилися очевидні запальні процеси. При цьому використовувати той чи інший препарат слід лише за рекомендацією спеціаліста.

В іншому, догляд після видалення татуажу брів, губ, повік лазером полягає у дотриманні наступних рекомендацій:

  • виключити розпарювання шкіри зони, де було проведено процедуру видалення. Вмиватися можна за допомогою міцелярної води, хлоргексидину, дитячого рідкого мила і лише теплою водою. Заборонено відвідування сауни/бані, басейну, солярію. Все це дуже негативно позначиться на шкірі та процесі її загоєння;
  • не рекомендується використовувати косметику та косметичні засоби перші 2-5 днів. Через цей період можна застосовувати декоративну косметику, а також доглядові засоби, крім тих, до складу яких входить спирт;
  • не рекомендується клеїти пластир, накладати пов’язку або будь-яким іншим чином механічно впливати на шкіру. Вона повинна дихати, гоїтися самостійно без втручань.

Якщо процедура видалення татуажу виконана правильно, скоринка не повинна бути. Якщо ж були зачеплені верхні шари шкіри та утворилися скоринки, їх не варто відривати пальцями, намагаючись скоріше їх позбутися. Скоринки швидко засохнуть і відійдуть самі собою. У випадках спроб відірвати скоринки “по живому”, є ризик повторного травмування шкіри та її тривалішого періоду загоєння.

Шкіра гоїться протягом 3-7 днів. Для її відновлення потрібно не менш 3-4 тижнів. Тому повторювати виведення татуажу слід не раніше ніж 4-6 тижнів після попереднього сеансу.

Як виглядає догляд після видалення тату лазером

Чи можна мочити шкіру після видалення тату лазером? Можна. Але вода має бути теплою. У жодному разі не можна приймати ванну, довго лежати в ній, розпарюючи шкіру. Догляд після видалення татуювання аналогічний тому, що ми описали вище.

Є кілька додаткових нюансів:

  1. Шкіра має бути максимально захищена від прямих сонячних променів. Якщо ви знаєте, що довго перебуватимете на вулиці, використовуйте сонцезахисний крем з рівнем SPF не менш 40.
  2. Оскільки площа впливу лазера більша, набряк може бути сильнішим або залишатися на довгий період. Проте не варто використовувати будь-які засоби. Набряк повинен пройти самостійно. Перші 1-3 дні бажано уникати тертя шкіри одягу. Рекомендується одягати легкі речі із натуральної тканини. Також у цей період не варто наносити на зону крем для тіла, використовувати гель для душу та іншу доглядову косметику.

Підведемо підсумки

Кінцевий результат загоєння шкіри після виведення татуажу залежить від якості проведеної процедури та обладнання, якості догляду за нею в період регенерації. Ми рекомендуємо дотримуватися рекомендацій майстра та не займатися самолікуванням.

Якщо виникли якісь ускладнення або виникли питання, перше, що необхідно зробити – звернутися до майстра чи лікаря. Догляд має бути заснований на рекомендаціях та призначеннях спеціаліста.

Гаряча лінія

Зателефонуйте нам або заповніть форму і ми проконсультуємо Вас! Дзвінки по Україні безкоштовні!

Автор

СПЕЦІАЛІСТ З ЛАЗЕРНОЇ КОСМЕТОЛОГІЇ
Досвід роботи більше 10 років
Олександр Зарицький